Січ
16

Народний історико-краєзнавчий музей «Мостищина»

Музей відкритий у 1994 р. з нагоди відзначення 750-ліття першої писемної згадки про Мостиська. Площа - 133 кв. м. Фонди налічують 1855 одиниць збережень.

..


Ідея створення музею належить групі активістів на чолі з місцевим істориком і краєзнавцем Іваном Саганом. Допомагали збирати матеріали працівники культури та освіти району. У музеї зберігаються мистецькі твори, речі побуту, археологічні знахідки, нумізматика, матеріали (документи, щоденники) про рідний край, давня література, інформація про видатних людей Мостищини.

Значну цінність становлять картини видатної художниці Олени Кульчицької, знайдені в селах Малнів і Черневе.

Музей займає п'ять кімнат у колишньому будинку Омеляна Лебедовича — лікаря, громадського діяча, видатного просвітянина, який у 1944 році емігрував до Німеччини. Збудовано його було у 20 роках ХХ ст. В експозиції першої кімнати — пам'ятки археології. У другій — експозиція про діячів легіону Українських Січових Стрільців Галичини, національно-визвольні змагання у краї. У центральній кімнаті представлено старовинні меблі, речі, картини, 300 книжок рідкісних видань, зброю та ін.

Дуже великий внесок у створення та розвиток музейної справи вніс Саган Іван Тимофійович, який був першим директором музею, істориком та краєзнавцем.

Години роботи: 10:00 - 19:00
Вихідні дні: понеділок, вівторок.

Тел.: (0234) 4-11-10

Адреса: м. Мостиська, вул.Грушевського, 21.