Бер
15

«Пора» випустила у світ «Українського звіра»

Архів 15.03.2007 21:22
Дебютна збірка віршів «Український звір» вісімнадцятирічного студента НУ «Львівська політехніка» Олександра Полякова у художньому оформленні М.Фалафівки з’явилася друком у львівському видавництві «Астролябія» накладом 1000 примірників. Репрезентував нове видання у неділю, 11 березня , у Мостиськах місцевий осередок партії «Пора», який виступив продюсером книжки.

Репрезентація видання відбулася у залі клубу-ресторації з неукраїнською назвою «Papilon». Еклектика удекорування нічного закладу дала змогу поєднати нічно-метеликові конотації та годинникову символіку «Пори».


Знайомлячи присутніх із доробком Олександра Полякова, депутат Мостиської ради Тарас Говда, якому власне і належить ініціатива видання, зокрема сказав: «У тому, що «Пора» репрезентує збірку поезій Олександра, нема нічого дивного. Це свідчення послідовності нашої політики і роботи на виконання передвиборчої програми, у якій ми обіцяли надавати сприяння всебічному розвитку молоді».


Сам автор «Українського звіра» виявився небагатослівним юнаком, схожим на багатьох своїх ровесників. Спортивна статура. Поголена голова. Святковий гарнітур. Краватка відсутня. Олександр розповів, що почав віршувати на літніх канікулах 2004 року, будучи учнем СШ №2. Йому подобалася література, поезія. Він намагався створити свій музичний гурт, придбав гітару і хотів писати слова до пісень. Із гуртом так і не склалося. Але спроб викласти на папері образи, що поставали в його уяві, Олександр не полишив, узявши участь із віршами патріотичного спрямування у конкурсі на кращий літературний твір, присвячений УПА. Кілька із них, зокрема, той що дав програмну назву збірки, він прочитав перед аудиторією (уривок):

"Набридло вже терпіти біль,

Мої коліна не залізні!

Набридло, досить, я не раб,

Я був народжений, щоб жити вільноа також».


Організатори репрезентації переконували, що багатьом саме за патріотичний радикалізм і подобається поезія Олександра Полякова, у якій, однак, домінує тема смерті, втрати, боротьби. Так, учитель фізики Микола Воськало зізнався: «З великим інтересом прочитав книжку «Український звір». У ній 64 сторінки і 28 віршів. Що особливого є у тих віршах? Дух, яким просякнута збірка! Такого духу в наш час, просякнутий прагматизмом, власними інтересами, залишилося дуже мало».


«Такої події у нас ще не було! Ми не робили презентації книжок випускників, – сказала методист Мостиського відділу освіти Надія Бук, – А виявляється є проліски серед нашої молоді, які заслуговують на нашу увагу! Пригадую, коли був конкурс до річниці УПА, у членів журі викликали здивування вірші Олександра Полякова: російське прізвище, а скільки української національної свідомості! Присудили йому перше місце».

Голова Мостиської організації партії «Пора» Ігор Березок додав: «Якщо б я не знав автора, то подумав, що книжку «Український звір» написала 60-річна людина, яка багато зазнала. Поети завжди будили люд до боротьби і відстоювали інтереси людини».


До цих слів приєднався і міський голова Мостиськ Ігор Чіпко, який привітав усіх із святом: «У нас у місті народився поет!». А депутат Мостиської районної ради від партії «Пора» Роман Лабуда, який є директором клубу «Papilon», побажав Олександру Полякову, щоб той виріс на хорошого письменника, і пообіцяв, що й надалі надаватиме свій заклад для молодіжних культурних ініціатив: «Ми хочемо, щоб «Papilon» став таким, як «Дзиґа», щоб його сприймали не просто як нічний клуб, а справжній мистецький центр. Цікаво що, місцева еліта їде до Львова, а львівська приїжджає до нас».


Такі слова красномовно переконують у тому, що Мостиська матимуть те, чого прагнуть їхні молоді активні політики та успішно підприємливі бізнесмени. Для них справді є чимало привабливих перспектив і навіть надприбуткових проектів як у культурі, так і в політиці та і в бізнесі. Єдине, щоб на цьому шляху у порадниках у них, зокрема і у поета-початківця Олександра Полякова, були професіонали, і щоб не втратити здатності критично оцінювати зроблене і пам’ятати: любов до Батьківщини – це святе почуття, на якому не можна спекулювати – на цьому зійшлися усі учасники заходу.

За матеріалами сайту www.zik.com.ua