/ Прикордонники на захисті залізничного сполучення з ЄС

В Мостиському районі на залізничній станції "Мостиська другі" функціонує міжнародний пункт пропуску для залізничного сполучення "Мостиська - Медика"
Історія підрозділу бере свій початок з 24.04.1945 року, коли наказом начальника Прикордонних військ колишнього СРСР на базі спец-підрозділу 89 Прикордонного загону Українського округу був сформований Окремий контрольно - пропускний пункт «Медика». У зв’язку із зміною лінії державного кордону у відповідності з Радянсько-Польською угодою, станція Медика і прилегла до неї територія були передані Польщі. З 12.08.1948 року несення служби по догляду і оформленні потягів було переведено на станцію «Мостиська-2» і Окремий контрольно - пропускний пункт «Медика» був перейменований на Окремий контрольно - пропускний пункт «Мостиська-2».
Відділення, яке займалось оформленням пасажирів в потягах закордонного прямування було названо «Мостиська-1». На початку 1997 року відділення було перейменовано на відділення прикордонного контролю «Мостиська-пасажирська станція».
Навесні 2001 року було проведено реорганізацію штатної структури та об’єднання відділення прикордонного контролю «Мостиська-вантажна станція» з відділення прикордонного контролю «Мостиська-пасажирська станція».
30 березня 2008 року на виконання вимог «Концепції розвитку Державної прикордонної служби України на період до 2015 року» шляхом реформування відділення прикордонного контролю «Мостиська-залізнична станція» було створено відділ прикордонної служби «Мостиська-залізнична станція».
На теперішній час відділ прикордонної служби «Мостиська-залізнична станція» охороняє державний кордон на міжнародному залізничному сполученні «Мостиська - Медика» шляхом здійснення прикордонного контролю вантажних та пасажирських перевезень. Це нелегке завдання виконують досвідчені прикордонники як чоловічої так і жіночої статі. Завдання державного значення покладене на прикордонний підрозділ – робота яку виконує згуртований колектив однодумців та патріотів.
*